Technológia termodynamických panelov spája výhody tepelného čerpadla a solárneho panelu. Pri vonkajšej inštalácii využíva energiu okolitej teploty, slnečného žiarenia, vetra, dažďa, zvyškového tepla z budovy.
Termodynamický systém spája výhody tepelného čerpadla a solárneho kolektora. Využíva chladiace kvapaliny R134a na ohrev TÚV alebo R407c na vykurovanie či veľkoobjemový ohrev TÚV. Podchladená kvapalina na -20 ° C sa dostáva do termodynamického panelu a je vystavená pôsobením slnka, dažďa, vetra, teploty okolitého prostredia a ďalším klimatickým faktorom.
Vplyvom všetkých týchto faktorov sa kvapalina ohreje a stáva sa z nej plyn, ktorý prúdi do kompresora, kde je stlačený a vytvára tak tepelnú reakciu až 120 ºC. Toto teplo je nepriamo predávané cez výmenník na vodu v nádrži alebo do vykurovacieho systému. Týmto prenosom tepla sa plyn ochladí a zmení svoje skupenstvo opäť na podchladenú kvapalinu. Tento proces prebieha dokiaľ ohrievaná či vykurovacia voda nedosiahne požadovanú teplotu. Akonáhle sa dosiahne požadovanej teploty systém vypne kompresor a ukončí túto opakujúcu sa reakciu.
Hmotnosť panelu: 8 kg
Rozmer: 2000 x 800 x 2 mm
Materiál: hliníková zliatina (potiahnutá mikročasticami plastu)
Pri systémoch na ohrev TÚV ide o malé tepelné čerpadlo využívajúce 1 alebo 2 termodynamické panely.
Pri systémoch na vykurovanie sa jedná o plnohodnotné veľké tepelné čerpadlo využívajúce 6 až 40 termodynamických panelov.
Termodynamický panel nie je závislý na slnečnom svite, ale na okolitej teplote. Slúži ako výparník k vnútornej jednotke. Čím vyššia je teplota okolo panelu, tým vyššia je jeho účinnosť.
R134a na ohrev TÚV pri jednotkách ECO, ECOTOP a SolarBox do -5°C
R407c na vykurovanie či veľkoobjemový ohrev TÚV pri jednotkách SolarBlock do -15°C Pri dosiahnutí týchto teplôt účinnosť klesá a nastupuje pomocný záložný zdroj.
Radi vám všetko vysvetlíme. Stačí napísať alebo zavolať.